Reynard Socks – ÚNOR 2021

Únorové ponožky jsem začala plést kvůli kamarádce. Psala, že se jí líbí Reynard Socks by Kirsten Kapur. Mně se sice zdál ten lem až moc „načančaný“, ale zase se mi líbilo, že nejsou přeplácané – zbytek ponožek je střízlivě strohý a tím dává lemu vyniknout. Stále jsem váhala, ale když jsem si je představila v červené, nějak se mi to zalíbilo. A v únoru je Valentýn. Ten svátek sice neslavím, ale pak jsem si řekla – proč vlastně ne? Ať už je můj vztah k tomu svátku jakýkoli, k únoru tady Valentýn už prostě patří.

Ponožky už vlastně jinak nepletu, takže opět obě najednou na Magic Loop, ovšem tentokrát směrem shora dolů. A protože jsem chtěla, aby byly kromě zdobného lemu úplně jednoduché, zkusila jsem pro tentokrát vynechat klasickou patu (Flap Heel) s vyztužením a nahradila ji jinou konstrukcí, kterou jsem ještě nikdy nepletla, podle tohoto návodu: Strong Heel. Jen přidávání v první fázi jsem udělala ne po stranách, ale zprostředka. Ráda jsem si to vyzkoušela, ale trochu mi vadí maličké dírky vzniklé při přidávání ok. Sice zrovna u těchto ponožek mi to nepřijde rušivé, ale až to budu plést někdy příště, ráda bych vymyslela, jak se těm dírkám vyhnout.

  • Příze: Filcolana Arwetta 810 Chrysanthemum (80% superwash merino wool, 20% nylon)
  • Velikost: 56 ok
  • Jehlice: 2,5 mm kruhové Drops Knit Pro
  • Vzorek: 30 ok x 44 řad = 10×10 cm hladkým žerzejem
  • Konstrukce: Cuff-down, Strong heel
  • Spotřeba: cca 50 g = cca 210 m

Fotila jsem doma, jako pozadí použila bílou tuniku a pro trochu zpestření na ni rozsypala lístky sušených růží – když Valentýn, tak teda romantika… Z této sady fotek je nepřehlédnutelné, jak klíčové je pro focení osvětlení. Mezi focením ponožek položených a focením ponožek oblečených došlo ke změně lokace – z focení na balkoně se díky změně počasí (přišlo prudké slunce) stalo focení v ložnici, kde záclony zajistily měkčí světlo, než jaké bylo na balkoně i bez prudkého slunce. Interpretace barev je najednou poněkud jiná. Ostřejší světlo vytáhlo sytost, kterou měkké světlo potlačilo. Odolala jsem nutkání to celé přefotit a zkusit zachytit ten správný barevný odstín. Mé oblíbené heslo je: Fotky lžou. 🙂 A aspoň je co porovnávat a z čeho se o focení učit.

One thought on “Reynard Socks – ÚNOR 2021

  1. Pingback: Fine and Dandy Socks aneb Sakura Socks – KVĚTEN 2021 | Meadowgallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *