Woodfolk Socks – BOTANICAL YEAR 10/2022

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale měsícem padajícího listí pro mě není listopad, jehož jméno je od padajícího listí odvozeno. V listopadu listí padá, to ano, to nepopírám. Ale podzim barví (a posílá k zemi) listy stromů už v říjnu. To v říjnu se brodíme čerstvě spadanými listy v aleji, ať už jsou červené, žluté nebo hnědé. V listopadu doopadá zbylé listí a ke konci měsíce už v téže aleji (pokud listí nikdo neshrabal) spíše kloužeme po napůl zetlelých a napůl botami rozmašírovaných listech, které místy připomínají spíš bahno, ať už byla jejich barva v říjnu jakákoli. To v říjnu si spadané listy víc užiju – nasbírané do vázy nebo jen tak vyhazované do vzduchu… Takže právě říjen je pro mě měsícem, kdy plést motivy s listy.

K tomu se výborně hodily ponožky Woodfolk Socks by thepetiteknitter, které maji na holeni krásný listový vzor. Fascinovaly mě relativně nízkým kontrastem mezi barvami a chtěla jsem to taky zkusit. Myslím, že se to moc povedlo. Zpočátku jsem pletla přesně podle návodu, abych později zjistila, že opravdu preferuji delší lem a že podle návodu je na můj vkus krátký. Poučena z lemu jsem patu a špičku udělala podle svého (heel flap, wedge toe), tj. tak jak mi to podle minulých zkušeností nejlépe vyhovuje. Naučila jsem se i pro mě nové nahození, abych zkonstatovala, že mě neoslovilo. Taky dobře – tentokrát pokus nenadchl, ale jindy jiný pokus může být to „bingo“. Ovšem vyplétaná část mě nadchla, vypadá to krásně!

  • Příze: Ístex Lopi Einband 9076 Almond Heather, 9075 Pecan Heather (100% new wool)
  • Velikost: 64 ok
  • Jehlice: 2,5 mm kruhové ChiaoGoo Twist Red Lace
  • Vzorek: 36 ok x 46 řad = 10×10 cm hladkým žerzejem
  • Konstrukce: Top-down, Flap heel
  • Spotřeba: cca 28 g = cca 140 m (Almond Heather) + cca 17 g = cca 85 m (Pecan Heather)

Focení jsem tentokrát zase jednou mohla svěřit kamarádce. Vysvětlila jsem jí svou představu focení s kaštany. Kamarádka jich měla nasbíranou celou misku a vlastně to byla ta miska s kaštany, co bylo pro mě pro tohle focení inspirací. Chtěla jsem světlé pozadí, ale moje fotografka to viděla jinak. A tak jsem se nechala přesvědčit a usedla v ponožkách na opěradlo černé pohovky. Po prvním snímku bylo jasno, zůstáváme fotit na pohovce. Párkrát jsme přearanžovaly kaštany, pofotily z různých úhlů a na mě pak už zbyla jen úprava fotek a výběr snímků pro stránky.

One thought on “Woodfolk Socks – BOTANICAL YEAR 10/2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *